Obecnie na rynku spotkać można wiele rodzajów wypełnień poduszek. Głownie są to: wypełnienia naturalne, wypełnienia syntetyczne i wypełnienia piankowe. Jak wybrać wypełnienie poduszki, żeby była jak najbardziej przyjazna dla skóry i dlaczego warto postawić na naturalne wypełnienia pościeli? Naturalne pierze jako wypełnienie poduszek stosowane było od dawna. Nadal ma ogromne rzesze zwolenników zarówno wśród osób preferujących ekologiczny tryb życia jak i innych grup.

Dlaczego naturalne pierze?

Poduszki najczęściej wypełniane są naturalnym pierzem gęsim, które jest cenione za swoje właściwości termoizolacyjne. Naturalne wypełnienie w poduszce to dobry wybór dla osób, które borykają się chociażby z problemem przetłuszczających się włosów. Paradoksalnie właśnie poduszki z wypełnieniem z gęsiego pierza cenią sobie również alergicy. Wbrew pozorom pierze nie posiada właściwości przyciągających mikroorganizmy, których obawiają się osoby z alergiami. W przeciwieństwie do poduszek z wypełnieniem syntetycznym na poduszkach z wypełnieniem naturalnym nie pocimy się tak intensywnie, a na pewno – nie odczuwamy tego na taką skalę. Poduszki z pierza i puchu gęsiego zapewniają znacznie lepszą cyrkulację powietrza niż te z tworzyw sztucznych lub z pianki.

Inne zalety poduszek puchowych

Puchowe poduszki są od pokoleń synonimem wszystkiego co miękkie, przyjemne w dotyku i gwarantujące komfort. Jest to oczywiście niebezpodstawne porównanie. Gęsi puch jest wyjątkowo delikatny dla skóry i miły w dotyku, dlatego stosowanie go jako wypełnienie pościeli, a zwłaszcza dotykających twarzy poduszek – jest jak najbardziej uzasadnione. Poduszki pełne gęsiego puchu, o ile są nim wypełnione obficie, to bardzo wygodne, miękkie i zdrowe produkty. Wysokiej jakości poduszki puchowe, przy odpowiedniej ich pielęgnacji, wcale nie tracą szybko swojej formy i właściwości. Dzięki codziennemu, prostemu zabiegowi jakim jest lekkie strzepywanie poduszki i kołdry nie odkształcają się gwałtownie. Biorąc pod uwagę poduszki puchowe, to zalety tego rodzaju pościeli zdecydowanie dominują nad ich potencjalnymi wadami. Puchowe poduszki to: zdrowy sen, zdrowa skóra oraz miękkość i wygoda nieporównywalna ze spaniem na poduszkach z innego typu wypełnieniem.

Komfort i wygoda

Puchowe poduszki są wyjątkowo ergonomiczne. Miękkie, naturalne wypełnienie idealnie dopasowuje się do kształtu głowy i twarzy, otulając je dookoła. Puch zawarty w bawełnianej poszewce pozwala skórze oddychać a wszystkim mięśniom twarzy – rozluźnić się. Często zwracamy uwagę na czas poświęcany w ciągu doby na sen. Oprócz ilości snu niewątpliwie duże znaczenie ma także jego jakość. W końcu powiedzenie: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.” nie wzięło się znikąd. Puchowe poduszki były, są i zapewne jeszcze długo pozostaną nieodzownym elementem komfortowego posłania. Kiedy zastanawiasz się nad tym jak wybrać wypełnienie poduszki odpowiedź jest prosta – najlepiej postawić na naturalne gęsie pierze. Szybko docenisz ten typ wypełnienia, szczególnie mając porównanie ze spaniem na innych, na przykład syntetycznych poduszkach.