Kołdra na zimę – jaka najlepsza?

Wybór odpowiedniej kołdry jest kwestią indywidualną. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania. Część osób preferuje cieńszą kołdrę, gdyż nie lubią zbyt wysokich temperatur, podczas gdy inni stawiają na grubszą i cięższą, która zapewni im dużą ilość ciepła. Zanim jednak wybierze się idealny produkt dla siebie, często koniecznym jest przetestowanie kilku wariantów. To, na co należy jednak zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kołdry, to przede wszystkim klasa ciepła. W sklepach możemy bowiem spotkać się z klasą liczbową, skalą TOG, jak i również tradycyjnym podziałem na kołdry chłodne, ciepłe oraz bardzo ciepłe. Kolejna kwestia to wspomniane na wstępie przeznaczenie kołdry. Chodzi tu o podział użytkowania zgodny z porami roku. W tym wypadku możemy spotkać się z kołdrami letnimi, zimowymi oraz całorocznymi. To, na co warto jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania kołdry na zimę to jej typ. Kołdry dzielą się bowiem na syntetyczne, naturalne, ekologiczne oraz antyalergiczne. Każda z wyżej wymienionych odznacza się innymi właściwościami, od których zależy komfort jej użytkowania, ale również i cena. Jeżeli zaliczamy się do grupy alergików i zdecydujemy się na wybór kołdry antyalergicznej, koniecznie upewnijmy się czy posiada ona stosowny certyfikat, który potwierdzi ten fakt. Poszukując odpowiedzi na pytanie – jaka kołdra na zimę będzie najlepsza, weźmy również pod uwagę jej rozmiar. Jest on szczególnie istotny w sytuacji, kiedy będziemy ją współdzielić z naszym partnerem lub partnerką.

Jak wybrać kołdrę na zimę? Materiały poszycia i wypełnienia kołder

Poszukując kołdry, która zapewni nam zdrowy i komfortowy sen, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiały z jakich zostało wykonane jej poszycie oraz wypełnienie. W przypadku poszycia najlepiej postawić na naturalne materiały takie jak choćby bawełna. Syntetyki mogą bowiem powodować otarcia na skórze, powstawanie wyprysków i wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli chodzi o wypełnienie to w tym przypadku najlepiej wziąć pod uwagę ewentualne alergie. Jeśli mamy stwierdzone przez lekarza uczulenie np. na puch, to zdecydowanie powinniśmy wybrać kołdrę z innym wypełnieniem jak choćby bambusowe czy jedwabne.

Jak wybrać najlepszą kołdrę na zimę?

Udzielając odpowiedzi na pytanie – jak wybrać kołdrę na zimę – z całą pewnością nie możemy wskazać jednego, najlepszego sposobu. Wszystko jest bowiem uzależnione od indywidualnych preferencji i oczekiwań każdego z nas. Najważniejsze jednak, aby dostarczała nam ona odpowiednią ilość ciepła, była bezpieczna dla naszego zdrowia i co równie istotne – umożliwiała nam otulenie ciała przyjemnym i miękkim materiałem. Dzięki temu każdej nocy będziemy mogli wypocząć w komfortowych warunkach.