Budowa ciała, a wybór poduszki


Pierwszy i podstawowy czynnik, na który musisz zwrócić uwagę to Twoja postawa podczas snu. Poduszka wraz z materacem, mają za zadanie utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji, przez cały czas odpoczynku. Tylko wtedy będziesz mógł cieszyć się pełną regeneracją. Dlatego też, tak ważne jest dostosowanie poduszki do budowy Twojego ciała.


Kluczem jest tutaj pozycja kręgosłupa, który powinien być prosty w momencie, gdy się położysz. Odpowiednie podparcie pod głowę wpływa bezpośrednio na to, by utrzymać ją w prawidłowej pozycji, a także cały odcinek szyjny układu kostnego. Jeśli zatem podczas snu, masz ją zbyt mocno wychyloną w przód lub do tyłu, jest to ewidentny znak, że poduszka jest nieodpowiednia. Prawidłowo dobrana, powinna powodować naturalną postawę i utrzymywać głowę oraz kręgosłup w linii prostej.


Dobrze dobrana poduszka rozluźni Twoje mięśnie szyi podczas snu


Jeśli posiadasz bardzo szerokie ramiona, bardzo ważnym elementem jest to, by poduszka wypełniała przestrzeń pod szyją. Do tego idealnie sprawdzą się poduszki wyższe i nieco bardziej twarde. Ma to kluczowe znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy zdarza Ci się spać na boku.
Bardzo dobrą metodą na przetestowanie wysokości poduszki, jest sprawdzenie, czy podczas ułożenia na niej głowy czujesz napięcie jakichkolwiek mięśni szyi. Dobrze dobrana powinna sprawić, że okolice szyi oraz karku rozluźnią się. W ten sposób z pewnością odczujesz maksymalny komfort podczas snu i ograniczysz ryzyko jakichkolwiek nadwyrężeń.


Twarda czy miękka poduszka - którą wybrać?

Dlaczego zatem warto zwrócić uwagę na twardość poduszki? Jeśli wybierzesz miękką, sprawi ona, że Twoja głowa opadnie nieco podczas snu. Niestety, jeśli wychyli się za bardzo, spowoduje to wykrzywienie kręgosłupa. Z drugiej strony, gdy będzie zbyt twarda, zaczniesz odczuwać dyskomfort. Dlatego tak ważne jest optymalne dopasowanie poduszki do Twojego ciała oraz preferencji. Powinna ona utrzymywać prostą postawę Twojego kręgosłupa oraz nie powodować problemów z oddychaniem, na skutek zbytniego wychylenia szyi.


Szukając odpowiedniej poduszki dla siebie, musisz najpierw poznać swój organizm. Dowiedzieć się, jak reaguje oraz w jakiej pozycji utrzymuje najzdrowszą postawę. Wszystko po to, byś mógł cieszyć się spokojnym snem, bez bólu karku czy nadwyrężania mięśni karku. Tylko wtedy, gdy odpowiednio ją dobierzesz, będziesz mógł wreszcie, w pełni zdrowo odpocząć. Dlatego sprawdź bogatą ofertę sklepu proecodreams.pl. Znajdziesz tutaj naturalne poduszki, które zapewnią Ci spokojną noc.