Jak należycie dbać o kołdrę puchową?

Kołdra puchowa powszechnie uważana jest za najzdrowszą opcję, a opinię tę zawdzięcza wielu korzystnym właściwościom. Aby jednak te ostatnie mogły zostać zachowane, koniecznym jest odpowiednie dbanie o nią. Przede wszystkim należy utrzymywać ją w czystości, jednak w tym celu lepiej oddać ją do pralni chemicznej, gdzie zostanie wyczyszczona na sucho. Alternatywą dla tego rozwiązania może być także wymrażanie. Nie należy bowiem prać jej w pralce, jeżeli nie ma posiadamy doświadczenia w praniu puchowej pościeli. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest regularne wietrzenie kołdry, a zimą warto wykorzystać w tym celu mroźne dni. Raz na jakiś czas dobrze jest także wytrzepać kołdrę, aby usunąć nagromadzony w niej kurz i zachować naturalny kształt.

Ile powinna ważyć kołdra puchowa? To warto wiedzieć

Waga kołdry puchowej jest bardzo ważna, gdyż świadczy o składzie jej wsadu. Zatem, ile powinna ważyć kołdra puchowa? Otóż dobrej jakości produkt, w szczególności ten z wypełnieniem z gęsiego puchu, powinien być stosunkowo lekki i oddychający. Ponadto, powinien optymalnie absorbować wilgoć. W związku z powyższym przyjęło się, że optymalna waga kołder zimowych waha się od 1,5 do 2,5 kilograma. Jeśli jednak mowa o kołdrach letnich, ich waga nie powinna przekraczać 0,8 kilograma. W przypadku kołder 200x220 całorocznych górna granica wagi wynosi 1,5 kilograma. Najlepiej, aby dobra kołdra puchowa posiadała co najmniej 70% puchu. Jeżeli kołdra jest cięższa to możemy być niemal pewni, że zawiera w swoim składzie domieszkę pierza.

Waga kołdry puchowej i nie tylko, czyli na co jeszcze warto zwrócić uwagę

Istotną rolę w doborze odgrywa waga kołdry puchowej. Jak się jednak okazuje nie jest to jedyna kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania tej odpowiedniej. Główną uwagę musimy zwrócić na nasze upodobania dot. snu. Jedni lubią spać w simie przy otwartym oknie pod bardzo grubą kołdrą, a są osoby, które w sypialni preferują wyższą temperaturę i cieńsze okrycie. W przypadku wątpliwości zawsze zachęcamy do kontaktu, pomożemy dobrać odpowiednią wagę wsadu. Podsumowując kołdry puchowe - śmiało możemy po nie sięgnąć, gdyż z całą pewnością zapewnią nam zdrowy i komfortowy sen o każdej porze roku.