Skontaktuj się z nami: 695580233
Czynnikami znacząco wpływającymi na jakość snu są nie tylko szerokie łóżko i odpowiednio dobrany do niego, komfortowy materac. Ważne są również poduszki i kołdra. Wybór idealnego okrycia zapewni zasłużony komfort każdego wieczoru, ciepło w zimne noce lub przyjemny chłód latem. Nie ma chyba nikogo, kto nie uwielbiałby wylegiwać się pod miękką pościelą. Należy pamiętać, że dokonanie właściwego jej zakupu wcale nie jest takie proste - klienci muszą liczyć się nie tylko z szerokim wyborem, ale też tym, że do kołder od zagranicznych wytwórców należy podchodzić z pewną rezerwą. W sklepach ilość i różnorodność towarów może wprowadzić nas w stan zdezorientowania. Pytanie - jaką kołdrę kupić? Postaramy się w przystępny sposób przybliżyć dostępne na rynku kołdry na lato, czy zimę i ich dokładne przeznaczenie. Liczymy na to, że dzięki niemu każdy z Państwa będzie mógł znaleźć kołdrę dostosowaną do swoich potrzeb.
Obecnie niezrównaną popularnością cieszą się kołdry puchowe - słusznie, jako że cechuje je wiele zalet. Najważniejszą z nich jest termoaktywność. Pościel z gęsiego puchu potrafi dopasować swoją ciepłotę do temperatury ciała osoby znajdującej się pod kołdrą. Sprawia to, że kołdra puchowa okaże się idealna na każdą porę roku - to tak zwana kołdra całoroczna. Cechuje ją także ekologiczność - na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej działają certyfikowane gęsie fermy, na których zgodnie z szeregiem norm hodowane są ptaki, od których pobiera się miękki puch. Wykorzystywanie naturalnego puchu przekłada się na odpowiednio wysoką cenę kołder, ale z pewnością warto dokonać ich zakupu - trudno znaleźć produkt, który może zagwarantować równie wysoką jakość snu. Jego inną zaletą jest niewielka waga - to naprawdę lekka kołdra, która nie sprawia użytkownikowi najmniejszych niewygód. Można dodać, że tańsze, choć nieco słabszej jakości kołdry produkowane są z użyciem puchu kaczego.
Doskonałe na każdą porę roku, wykonywane w naturalny sposób, lekkie - te cechy kołder z puchu przyczyniły się do tego, że obecnie są one najczęściej wybierane przez konsumentów.
Puch można zmieszać z ptasimi piórami - taką mieszankę nazywa się pierzem. Wypełnione w ten sposób kołdry są cięższe, co ważne jednak dla mniej zamożnych klientów, którzy jednak cenią sobie naturalność wyrobu, tracą na cenie. Są one o wiele tańsze od kołder z puchu. Należy w tym momencie przestrzec o nierzadko stosowanych przez niektórych, nieuczciwych producentów praktykach, w tym chociażby wypychania poszew mającą tendencje do zbijania się watą zamiast pierzem. Jeżeli chcą Państwo zdecydować się na kołdrę z pierzem, warto zapytać pracownika sklepu o jej skład lub dokonać zakupu bezpośrednio u sprawdzonego producenta. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i niepotrzebne nerwy.
Zobacz kołdry puchowe w naszym asortymencie
Osoby cierpiące na alergię muszą pamiętać o tym, że wiele kołder z puchu oraz pierza może wywoływać niepożądane skutki dla ich organizmu. Istnieje już pościel wykonana z tych materiałów odpowiednia dla alergików, lecz na rynku niestety wciąż większość stanowią kołdry puchowe nie dostosowane do komfortowego użytku przez dotknięte tymi uciążliwymi dolegliwościami osoby.
Producenci pościeli nie zapomnieli o alergikach i zwykle mają w swojej ofercie szeroki wybór kołder i poduszek, które nie będą powodować nasilania się oznak uczulenia. Na początek kilka słów na temat alergiczności pościeli. Niesłusznie sądzi się, że powód alergiczności pościeli z puchu stanowi fakt, że materiał ten to ulubiony pokarm roztoczy, niewidocznych dla ludzkiego oka owadów, których odchody mają właściwości uczulające. To mit. Puch nie jest jedzeniem tych owadów - ma natomiast niekorzystną właściwość - łatwo przyciąga do siebie niektóre związki i materiały, w tym niestety odchody roztoczy. Na szczęście wystarczy spleść włókna w odpowiedni sposób, by stworzyć puchową kołdrę, pod którą bezpiecznie poczuć mogą się także alergicy. Obecnie bardzo często osoby cierpiące na nadwrażliwość kupują ten rodzaj pościeli i nie mają do niego żadnych zastrzeżeń. Przez wiele lat puch i pierze obrosły cieszyły się wśród alergików złą sławą i wówczas wybierały one pościel wykonaną z syntetycznych materiałów.
Jedną z najczęściej spotykanych na rynku kołder dla alergików jest wykonana ze spiralnie skręconych włókien wypełnionych powietrzem kołdra poliestrowa. Jest ona niezwykle lekka, delikatna i miękka. Dzięki temu to idealna kołdra na lato. Na włókna poliestrowe można nałożyć silikon - zapewni to nie tylko lepszą plastyczność materiału, ale również ochronę przed bakteriami i drobinkami kurzu i pyłu.
Przemysł, którego specjalizacją jest wytwórstwo kołder i poduszek wykorzystuje silikon również jako wypełniacz w formie granulatu. To wypełnienie posiada właściwości podobne do puchu, dzieląc z nim zestaw zalet - w tym elastyczność i zdolność do dawania ciepła. Kołdry z granulatem polecane są alergikom nie tylko ze względu na właściwości silikonu i strukturę włókien - ich trwałość powoduje, że można prać je bardzo często bez uszczerbku na ich jakości. Kołdry dla alergików wytwarzane są również z naturalnych materiałów, które nie należą do szczególnie często stosowanych, chociaż mogą się doskonale sprawdzać. Mowa tu na przykład o pościeli z włókien bambusowych. Z bambusa tworzone są ciepłe kołdry, które latem potrafią także ochłodzić, przez co śmiało mogą mierzyć się z kołdrami z puchu w kategorii kołder całorocznych. Bambus zapewnia również ochronę przed bakteriami i grzybami groźnymi dla ludzkiego organizmu. Równie interesującą opcją może być zakup pościeli z włókien kukurydzianych. Jest to rzadki i trudny do zdobycia rodzaj kołdry. Można ubolewać nad tym faktem, ponieważ to doskonała propozycja nie tylko dla alergików, ale także dla osób dotkniętych chorobami skóry, np. łuszczycą.
Prawdziwym synonimem luksusu wśród kołder są te wykonane z jedwabiu. Od tysięcy lat wyroby z materiału przywiezionego do nas z Chin są marzeniem każdego. Rzeczywiście, nie ma się czemu dziwić. Pościel z jedwabnym wypełnieniem cechuje wysoki stopień miękkości i lekkości. Delikatny materiał ma do siebie także to, że nie uczula. Przykryta nim skóra nie będzie się pocić, zmartwieniem nie będzie również kurz. Jedwabna pościel, jak wszystko, ma też oczywiście wady. Największą jest bez wątpienia spora cena, jaką będę musieli zapłacić miłośnicy tego egzotycznego materiału. Kołdra z jedwabiu nie będzie dobrym wyborem na zimowe noce, w takich chwilach dobrze sprawdzi się ta puchowa. Należy o nią szczególnie dbać - prać w niskich temperaturach, z użyciem delikatnych płynów lub korzystać z usług pralni chemicznych.
Bardzo cenionym ze względu na swą miękką i ciepłą fakturę materiałem używanym do wytwarzania kołder jest wełna. Wytwórcy pościeli najczęściej korzystają z dostępnej bez większych problemów na rynku wełny owczej. Modna ostatnio stała się także wełna wielbłądzia, a niesłabnącym powodzeniem cieszy się słynąca z puszystości wełna kóz kaszmirskich. Dzięki właściwościom fizycznym włókien(reakcja na zmianę temperatur) kołdry wełniane nadają się do użytkowania przez cały rok, choć nie są w stanie dorównać kołdrom z puchu. Negatywna właściwość wełny to możliwość uczulania.
Jedną z cech, jakiej szukają klienci chcący zakupić kołdrę jest jej trwałość. Istnieją tkaniny wytrzymałe z natury, jednak nawet one potrzebują odpowiedniej opieki, by zachować swoje właściwości i służyć swoim użytkownikom.
Podstawa to oczywiście regularne pranie pościeli. Tutaj jednak należy uważać - niektórych kołder nie można prać w standardowej temperaturze w domowej pralce. Ta uwaga pojawiła się już, kiedy omawialiśmy sposób prania jedwabnej kołdry. Z równą rozwagą trzeba postępować z produktami wełnianymi i z puchu. Ku zadowoleniu zarówno konsumentów i producentów pościeli postęp technologiczny pozwala na tworzenie kołder z puchu przystosowanych do prania w domowych, standardowych warunkach. Posiadacze kołder wykonanych z włókiem syntetycznych nie muszą martwić się prawie wcale - większość takich kołder i poduszek można czyścić normalnie. Prawidłowy sposób obchodzenia się z pościelą nie kończy się tylko na tym.
Działaniem niezbędnym w celu uchronienia się od obecności w pościeli roztoczy jest jej codzienne wietrzenie. Ludzki pot - substancja zwabiająca roztocza jest wydzielana przez organizm co noc. Dlatego tak bardzo istotna jest pamięć o tym, by wywietrzyć kołdrę. Nie trzeba koniecznie wynosić jej na zewnątrz, można równie dobrze otworzyć okno zaraz po przebudzeniu.
Pościel powinna wisieć w cieniu, jak najdalej od promieni słonecznych, najlepiej w nieco wietrzny dzień. Od czasu do czasu trzeba ją również przetrzepać. W ten sposób nie dopuści się do zbicia się puchu i utrzyma kołdrę w idealnym stanie.
Proeco Dreams - sklep internetowy z kołdrami, oraz poduszkami z puchu to jeden z najbardziej cenionych na polskim rynku producentów ekologicznej pościeli puchowej. W przeciwieństwie do wielu innych wytwórców Proceo Dreams z dumą stawia na jakość, a nie ilość wytworzonych kołder. Nie stosuje zamienników ani w wypełnieniu, ani pokryciu swojej pościeli. Proponowane przez producenta kołdry wykonane są ze 100% bawełny wypełnianej puchem gęsim pochodzącym z ferm kontrolowanych. Pościel Proeco Dreams jest eksportowana również poza granice Polski, między innymi do krajów skandynawskich. Przede wszystkim producent skupia się jednak na rodzimym rynku. W ofercie Proeco Dreams znajdują się najwyższej jakości kołdry dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach, od 135x200 do 220x240. Zainteresowani klienci mogą dokonać zakupu poduszek puchowych do kompletu, także wykonanych z ekologicznego puchu lub pierza. Wszystkie towary dostępne są w korzystnych cenach. Warto sprawdzić szeroką gamę produktów oferowaną przez Proeco Dreams i cieszyć się naturalną, bezpieczną dla zdrowia i trwałą pościelą.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.