Poduszka puchowa 40x40

Puchowe jaśki, czyli poduszki uwielbiane przez pokolenia

Popularny i lubiany przez wszystkich jasiek to w rzeczywistości poduszka puchowa 40 x 40 cm. Niewielkie wymiary, wygoda, wymiar funkcjonalny oraz dekoracyjny, sprawiły, że jasiek już kilka wieków temu pojawiał się na dworach. Dzisiaj jest stałym domownikiem współczesnych mieszkań i pojawia się w pokoju dziecięcym, w salonie, w sypialni czy biurze. Można powiedzieć, że to najbardziej uniwersalna poduszka, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Ze względu na niewielkie wymiary, jaśka można zabrać w podróż, spakować do torebki podręcznej i czuć się komfortowo nawet podczas długiej podróży samolotem czy podczas wycieńczającej jazdy pociągiem.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Poduszki puchowe - jak wygląda proces ich produkcji?

Proces produkcji wysokogatunkowych, wykonanych z naturalnych surowców poduszek puchowych składa się z kilku etapów. Nasi eksperci z wielką precyzją wykonują każdy z kroków - od szycia bawełnianych poszew, przez wypełnianie ich delikatnym, gęsim pierzem, aż po dopełnianie puchem w miejscu kontaktu głowy z materiałem. Poduszki oferowane przez nasz sklep internetowy zawierają 80% puchu oraz 20% pierza - tak rozłożone proporcje pozwalają jej na zachowanie sprężystości oraz zapobiegają zbijaniu się wypełnienia.

Poduszki puchowe w rozmiarze 40x40

W Proeco Dreams oferujemy puchowe jaśki uszyte z gęsto tkanej białej bawełny, zwanej inletem. Poduszka 40 x 40 cm wypełniona jest puchem oraz pierzem, dlatego jest lekka, a do tego sprężysta i nie odgniatająca się. Poduszki puchowe zapewniają więc komfortowy sen zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dodatkowo bawełna, z której uszyto powłoczkę, jest przyjazna dla skóry. Nie podrażnia, jest miękka, delikatna oraz bardzo przyjemna w dotyku. Tkanina jest dodatkowo zabezpieczona, więc puch czy pierze nie mają prawa wydostać się na zewnątrz.

Jak powstaje oraz gdzie pasuje poduszka puchowa 40 x 40 cm?

Produkcja jaśka zawsze jest kilkuetapowa. Pierwszym krokiem jest wybór puchu i pierzu oraz ich oczyszczenie. Są one prane w gorącej wodzie, po to, by utraciły zapach oraz były w pełni bezpieczne. Potem przychodzi faza suszenia i selekcji. Do poduszki puchowej 40 x 40 cm stosowane są tylko najlepszy puch i delikatne pierze. Następnie nasze krawcowe obszywają wsad. Na koniec przychodzi pora na zabezpieczenie tkaniny. Cały proces jest kontrolowany, ponieważ zależy nam na wysokiej jakości naszych produktów.

Jaśki są uniwersalne i pasują do każdego pomieszczenia. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy, bo wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to męskie imię, a geneza powstania tej poduszki puchowej 40 x 40 cm wcale nie odnosi się do braku mężczyzny w domu. W rzeczywistości jasiek to spolszczone słowo z języka tatarsko-tureckiego, które oznacza ni mniej, ni więcej, tylko „poduszka”. Określenie na stałe weszło do języka polskiego i teraz naturalne jest to, że mamy w domu całą stertę jaśków, które pojawiają się w salonie w roli dekoracji czy w sypialni, zapewniając komfortowy wypoczynek.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów